ליווי התפתחותי - ויטל
הדרכת הנקה, עיסוי תינוקות, ליווי התפתחותי
56
rtl,page,page-id-56,page-parent,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

ליווי התפתחותי

כמדריכת ליווי התפתחותי בשיטת "צעד ראשון", חשוב לי לתת מענה להורות ראשונית והורות בכלל. להציע דרכים שונות ליצירת סביבה ותנאים המתאימים למימוש מלוא יכולתו התנועתית וההתפתחותית של תינוקכם מגיל לידה ועד שנתיים.

ליווי התפתחותי אישי ליולדת הטרייה
(המתנה הכי משמעותית שתוכלו להעניק למי שחשוב לכם)

לא פשוט להיות הורה חדש, להגיע הבייתה לאחר מספר ימי אופוריה בהם צוות בית החולים לא עזב אתכם לרגע ופתאום להיות עם תינוק חדש וחסר אונים לבד.

מה עושים כשהוא בוכה? זה גזים או לא? איך להרים? להשכיב רק על הגב כמו שאמרו בביה"ח או להקשיב לסבתא? איך להרדים? מתי הוא צריך להצליח לתפוס לנו את היד או לחייך? ועוד הרבה שאלות ותהיות.

העניקו למשפחה החדשה מתנה מיוחדת – מפגש אינטימי עמי בביתם בו יקבלו ידע וכלים שיסייעו להם להתחיל מסע מופלא של הורות חדשה, רגועה ומלאת בטחון. כך תוכל המשפחה לבנות סביבה התפתחותית נכונה ומאתגרת עבור התינוק החדש ולבלות עמו זמן איכות בעל ערך מוסף עבורו.

המפגש ישלב הסברים והתנסות מעשית ויילמדו בו דרכים להתמודדות עם התקפי גזים, בכי, דרכי נשיאה, הגירוי החושי (קול, תנועה ומגע) לו זקוק התינוק, תהליכים לשיפור שכיבה על הבטן והרמת הראש, אמבטיה ועוד.

כמובן שתוכלו להעניק מתנה ייחודית זו גם בשבילכם… וגם אם יש בבית ילדים נוספים…

מובטחת חוויה מהנה, תומכת ומעשירה.

סדנאות ליווי התפתחותי

קבוצות קטנות ואינטימיות (על מנת שאוכל לתת לכל אחד ואחת מכן את כל כולי) המחולקות לפי שלב התפתחותי. מטרת הסדנאות הינה לתת ידע וכלים שיאפשרו לאוצר החדש שלכם ולכם ליהנות מהיותו נינוח ושקט יותר, מסוגל לישון טוב יותר, סקרן ובטוח בסביבתו, עצמאי ומפותח מוטורית באופן איכותי וללא עיכובים התפתחותיים.

הסדנאות מועברות בדרך מהנה וחווייתית המשלבת תרגילים ומשחקי מגע, תנועה וקול באופן המבסס את הקשר הייחודי הקיים ביניכם ובין ילדכם. סדנאות ליווי התפתחותי מאפשרות זמן איכות שלכם עם ילדכם, זמן להשתטות, לחוות, לחוש וללמוד. בכל סדנה תינתן האפשרות להעלות נושאים שונים בהם תרצו לקבל תשובות ו/או הנחייה.

כל סדנה מורכבת משישה מפגשים שבועיים בני שעה .

"זה עולם חדש" (לידה – 3 חודשים)

"להפוך עולמות" (3 – 6 חודשים)

"הדרך ארוכה ומפותלת" (6 – 9 חודשים)

"לשאוף למעלה" (9 – 12 חודשים)

"הכול אני יכול" (שנה +)

חוג ליווי התפתחותי בגנים ובמשפחתונים

השנתיים הראשונות בחיים הם אבני היסוד להתפתחות התינוק כילד וכמבוגר בעתיד. כיום, הגן הינו לרוב הסביבה ההתפתחותית המשמעותית ביותר של הילד ויכולת ההשפעה של הדמויות המטפלות בגן הינה רבה. משכך, אני מציעה ליווי מקצועי הנותן כלים שיאפשרו לצוות לתת לילדים את כל אשר הם זקוקים לו בתחום החושי, ההתנהגותי והמוטורי. ככל שהצוות יהיה מודע יותר לתנאים להם הילד זקוק על מנת להתפתח נכון ולממש את מלוא הפוטנציאל שבו, כך אפשר יהיה למנוע בעיות עתידיות לדוגמה: החזקה סימטרית על הידיים, השכבה במנחים שונים, המנעות מהושבה/ העמדה/ הולכה טרם הזמן, חשיפה למרקמים שונים וחשיפת ידי ורגלי התינוקות.

חשוב לי לציין כי בנוסף לחוג השבועי ולהעברת התהליכים המשותפים לילדי הגן, אשים דגש על התפתחותו האינדיבידואלית של כל ילד, אזהה קשיי התפתחות ואתן מענה מעשי תוך כדי תרגול. כמובן שהצוות יוכל להתייעץ עמי בכל מקרה של ילד שהוא מזהה קושי ואינו יודע מהו המענה הנכון עבורו.

אפשרות לאחת משתי דרכי עבודה-

ליווי קבוצתי: פעילות משותפת לכלל הקבוצה אותה אני מעבירה בסיוע צוות הגן. הפעילות מועברת באמצעות תנועה ומגע המבוססים על שיטת "צעד ראשון", כדורים, פופים, ערכת ריכוז צלילים, בועות סבון ועוד. בתום כל מפגש, יישלח לצוות ולהורי הילדים דף המפרט את התהליכים שתורגלו זאת על מנת שיוכלו להמשיך ולתרגל תהליכים אלו במהלך השבוע.

ליווי פרטני: בכל מפגש מקדישים לכל תינוק/ פעוט כ- 15 דק' כשמצוותת אליי אשת צוות אחת הלומדת לבצע את התהליך אשר מתורגל עמו. ההתייחסות הינה על פי השלב ההתפתחותי בו התינוק/ פעוט נמצא.  בתום כל מפגש מקבלת אשת הצוות דף תרגול אשר יועבר גם להורה על מנת שיוכלו להמשיך ולתרגל בבית.

כמו כן, תינתן אפשרות לערוך פעילות משותפת עמי בשעות אחה"צ להורים ולילדים.

במהלך כל שנת הפעילות אני זמינה לצוות ולהורים בכל שאלה הקשורה להתפתחות הילדים.

מפגשים אחד על אחד

אתם חשים שתינוקכם אינו מממש את שלבי התפתחותו באיכות או בקצב הנכון? לא ברור לכם למה הוא מסרב לשכב על הבטן או למה הוא לא מתהפך? הזחילה שלו נראית לכם לא  מאורגנת? יש לכם שאלות בנוגע להתפתחות תינוקכם? אתם רוצים לקבל כלים באמצעותם תסייעו לתינוקכם לממש את מלוא הפוטנציאל ההתפתחותי שלו?

הגיעו למפגש אישי איתי, מפגש המתאים לתינוקות מגיל לידה ועד שנתיים המתמקד בקושי ו/או בעיכוב ההתפתחותי הספציפי של תינוקכם. ההתייחסות הינה לקושי הספציפי ביחס לשלב ההתפתחותי בו תינוקכם מצוי ומתן הדרכה ותרגילים אשר יובילו לשיפור. ההתייחסות הינה הוליסטית ומעבר להיבטים המוטוריים לוקחת בחשבון את הסביבה ההתפתחותית וההתנהגותית אשר מתאימה לתינוק ולמשפחתכם.

השלב הראשון הינו קיום מפגש הערכה ראשוני (אשר ניתן לקיימו גם בבית הלקוח) בו יבוצע תשאול מקיף החל מתקופת ההיריון ועד היום, הסתכלות על התינוק ותגובותיו לסביבה ולגירויים שונים אשר יוצגו לו, בחינת יכולותיו המוטוריות, החושיות והחברתיות ואפיוןהשלב ההתפתחותי בו הוא מצוי.

המפגש מתקיים באווירה נעימה ונינוחה של משחק, כאשר כבר בשלב זה תתנסו אתם ההורים בתרגילים אשר יוכלו לסייע לילדכם.

בתום המפגש נקיים הערכת מצב ונחליט על אופי התרגול היעיל ביותר עבור התינוק ועבורכם: המשך ליווי וייעוץ אישיים או הצטרפות לסדנת ליווי התפתחותי.

כאן בשבילך

שם מלא

דוא"ל:

טלפון:

רח' חוחית 2/2 , כפר סבא

vital@vital-baby.co.il

054-2443550